Бернар-Анрі Леві розповів, чому українські військові назвали позицію у Кліщіївці на його честь
Полковник ЗСУ Влад Волошин розповідає про позицію Бернар-Анрі Леві (Фото:Кадр з відео, оприлюдненого Владом Волошиним)
Французький філософ, письменник і автор документальних фільмів про війну в Україні Бернар-Анрі Леві в інтерв’ю NV розповів, чому українські військові назвали позицію у Кліщіївці на його честь.
«Єдине, що я зробив, — це був поруч з ними, наскільки це було можливо, разом з моїм другом і співрежисером Марком Русселем та рештою нашої знімальної групи. Українські солдати зробили нам честь, дозволивши нам працювати разом з ними. Ми вважали справою честі спробувати виправдати їхню довіру, показати їм, що ми цього гідні, і, коли була можливість, брати участь у їхньому повсякденному житті. Це був мій внесок — бути на землі разом із захисниками. І відтворити те, що я бачив, свідком чого я був, щоб і світ це побачив», — сказав Бернар-Анрі Леві в інтерв’ю NV.
Він наголосив, що як інтелектуал та режисер має бути «свідком істини» та «донести цю правду до широкої публіки».
«Я роблю це від початку повномасштабного вторгнення. І навіть з часів Майдану», — зауважив французький філософ.
Бернар-Анрі Леві також розповів, що оприлюднене полковником Владом Волошином відео про названу на його честь позицію викликало у нього потужну емоцію.
«Французькі письменники, як правило, мріють про літературну премію — Гонкурівську, Французьку академію, орден Почесного легіону. Я не маю нічого з цього, оскільки ці премії мене ніколи особливо не цікавили. Але це визнання від бригади під обстрілом, цей знак дружби від людей, з якими я розвивав узи братерства в найскладніших умовах, це найбільша честь, про яку я міг би мріяти», — сказав він.
Бернар-Анрі Леві розповів, що був в районі Кліщіївки разом з 22-ю і 80-тою бригадами.
«Я прийняв рішення повернутися в Україну в середині червня, в той момент, коли росіяни підірвали дамбу в Херсоні і вчинили цей жахливий екоцид. І потім я пробув більшу частину часу на Північному і Південному фронтах, але також провів значний час на Східному фронті, в зоні Бахмута, коли українська армія намагалася прорвати російську лінію оборони. Я був у Спірному, Торецьку, Костянтинівці, Часовому Ярі і, звісно, з 80-ю бригадою, на висотах Кліщіївки. Хлопці, які там знаходяться, воюють артилерією, а моя єдина зброя — фотоапарат і ручка. Але я вважаю їх братами. І той факт, що вони так само ставляться до мене, зворушує мене більше, ніж слова», — розповів французький філософ.
Раніше полковник ЗСУ Влад Волошин розказав NV, що дві звільнені позиції в Кліщіївці українські військові назвали іменами Емманюеля Макрона і його радника Бернара-Анрі Леві.
«Чому так вирішили? Тому що ми розуміємо й поважаємо цих персоналій. Леві, наприклад, великий друг України, який багато робить для нас», — сказав він.
Волошин зауважив, що це були одні з найскладніших позицій в Кліщіївці.
«Фактично з цих точок, коли ми їх взяли під свій контроль і обладнали там вогневі позиції, потім йшло висування на подальші штурми. Вони знаходяться в середній частині села: ближче до північної околиці в напрямку Бахмута розташована позиція Леві, а за 200 метрів від неї — позиція Макрон. Там було дуже небезпечно, по цих позиціях постійно прилітало. Росіяни, що розуміли їх важливість, дуже жорстоко їх обстрілювали. Але українські бійці трималися на них. В Кліщіївці це називалося бути „на французах“». — розповів український військовий.