Чи потрібен в арбітражі NDA?
Багато сучасних компаній перед тим, як почати співпрацювати, висловлюють бажання підписати NDA. Для них підписання угоди про нерозголошення є способом захисту даних. Арбітражникам воно дає можливість розраховувати на отримання особливих, індивідуальних умов. Що являє собою NDA, у чому особливості роботи за подібним договором, що потрібно зробити для захисту від ризиків?
Більше інформації про Арбітраж трафіку можна знайти в блозі медіа проекту AffCommunity. Переходь за посиланням і читай круті кейси, огляди та статті. Також забирай хороші бонуси від партнерів.
Що являє собою NDA?
Після підписання NDA сторони не можуть розголошувати певні конфіденційні відомості, які були ними отримані під час роботи в тандемі.
NDA захищає такі види інформації:
- Ексклюзивні пропозиції. Людина, яка підписала цю угоду, не може повідомляти інформацію про оффери, які є недоступними для решти партнерів.
- Ексклюзивні джерела трафіку. Багато організацій не дозволяють арбітражникам повідомляти відомості про використовувані ними ексклюзивні джерела трафіку, які виявилися результативними, принесли їм прибуток.
- Умови співпраці. Після підписання NDA арбітражнику не можна розголошувати умови своєї роботи: її графік, деталі та інші нюанси.
Плюси NDA
Підписання NDA, захищає роботодавця від можливості витоків і надає арбітражнику такі переваги:
- зміцнює довіру до нього з боку компанії-роботодавця;
- відкриває доступ до недоступних для інших арбітражників ексклюзивних офферів;
- знижує ризик витоків зв’язок, що забезпечує більш впевнену, продуктивну роботу для людей, які займаються арбітражем трафіку;
- відкривається доступ до закритої інформації, з’являється можливість отримання відомостей про нові підходи, зв’язки, вигідні джерела трафіку, за допомогою яких можна зробити свої рекламні кампанії ефективнішими.
Які існують потенційні ризики?
Працюючи за NDA, ви зіткнетеся і з певними ризиками, серед яких:
- Ризик скористатися послугами недобросовісної, нечесної компанії. Деякі організації за допомогою NDA намагаються тиснути на вебмайстрів. Вони можуть використовувати надумані приводи для звинувачення арбітражника в порушенні приватності.
- Незрозумілі умови договору. За наявності в NDA надто розпливчастих формулювань і різних помилок, компанії часто вважають за краще розглядати ці неточності на свою користь, влаштовуючи з кожного приводу тривалі розгляди.
Кілька корисних рекомендацій
Слідкуйте, щоб усі умови угоди були детально прописані. Звертайте увагу на присутність таких моментів:
- список конфіденційної інформації. Щоб згодом не виникло проблем, у договорі має бути чітко визначено, які дані належать до категорії конфіденційних. Важлива абсолютна однозначність усіх формулювань, відсутність будь-яких неясностей, здатних стати приводом для висунення необґрунтованих претензій;
- штрафна компенсація за порушення. Величина штрафної суми обов’язково повинна вказуватися заздалегідь і чітко прописуватися в договорі;
- період дії угоди. У NDA має бути певний період дії, після завершення якого інформацію можна буде розкривати;
- способи вирішення спорів. Способи вирішення будь-яких можливих конфліктів мають бути чітко прописані в договорі.
Розпливчасто написаний договір підписувати не варто, щоб надалі не зіткнутися з неприємними для себе наслідками.
Як перевірити партнера?
Щоб переконатися в надійності партнера до моменту підписання NDA, його слід заздалегідь перевірити таким чином:
- Переглянути в інтернеті дані про організацію, її керівників, ознайомитися з відгуками на тематичних форумах.
- Поставити запитання відвідувачам спеціалізованих професійних форумів про партнера, який їх цікавить, або поспілкуватися безпосередньо з арбітражниками.
Висновок
Працюючи за NDA, ви не тільки зможете скористатися різними її перевагами, а й зіткнетеся з численними підводними каменями. Однак ігнорувати цю можливість не варто, якщо для вас важлива конфіденційність ваших даних. Щоб зробити ризики мінімальними, а співпрацю максимально безпечною, візьміть на озброєння перелічені вище рекомендації.