Коли закінчиться війна: Кіссінджер озвучив терміни початку переговорів України та РФ

Коли закінчиться війна: Кіссінджер озвучив терміни початку переговорів України та РФ

Кіссінджер вважає, що переговори між Україною та РФ розпочнуться наприкінці року / Фото: Getty Images

Кіссінджер прогнозує переговори між РФ та Україною ще цьогоріч.

Війна РФ проти України наближається “до переломного моменту”, а переговори можуть відбутися вже наприкінці року.

Таку думку висловив колишній держсекретар США (1973-1977), політолог, один із найвпливовіших геостратегів Сполучених Штатів Генрі Кіссінджер в інтерв'ю CBS News.

“Тепер, коли Китай вступив у переговори, я думаю, до кінця року вони сягнуть апогею, – сказав він. – Ми будемо розмовляти про переговорні процеси і навіть про реальні переговори”.

Кіссінджер також прокоментував загрозу спалаху війни між Китаєм і Тайванем, яка може перерости у глобальний конфлікт між Вашингтоном та Пекіном. На його думку, якщо Китай нападе на Тайвань, США стануть на захист острова, що може перерости у загальну війну між двома країнами.

“Отже, ми маємо проблему, яка може перерости у загальну війну між двома високотехнологічними країнами. Це те, що потребує термінової уваги. Це дуже небезпечний період”, – сказав “ветеран” американської зовнішньої політики.

Хто такий Генрі Кіссінджер і як він ставиться до України

Зазначимо, що Генрі Кіссінджер є творцем та ідеологом політики розрядки міжнародної напруженості (детанту) з СРСР. Він брав участь у багатьох переговорах між Штатами і Радянським Союзом.

Неодноразово його критикували за зайву прихильність до СРСР, а потім – до РФ. Зокрема, 2008 року Кіссінджер виступав проти прийняття України в НАТО та заявляв, що Україна має залишитсия в сфері, “яку росіяни вважають простором власної самосвідомості”.

26 травня 2022 року на економічному форумі в Давосі Кіссінджер порадив Україні віддати свої деякі території Росії, чим викликав хвилю критики на свою адресу, в тому числі і від президента Володимира Зеленського.

Проте вже у липні 2022 року він змінив свою думку і заявив, що Україна не має поступатись своїми територіями. 13 серпня 2022 року Кіссінджер визнав, що помилився, коли не підтримав євроатлантичні прагнення Києва і додав, що до України слід ставитись як до країни НАТО.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що успішний контрнаступ ЗСУ – це найкращий і найшвидший шлях до переговорів.

Залишити відповідь