Морський дрон може коштувати $250 тис. Військовий експерт обґрунтував доцільність використання безпілотних апаратів проти флоту РФ
За оцінкою військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, морському дрону під силу вивести з ладу значно дорожчий бойовий корабель (Фото:DR)
Автор: Роман Фещенко
Олександр Коваленко, оглядач групи Інформаційний опір, — про те, чи варто використовувати проти Чорноморського флоту РФ морські дрони-камікадзе
В інтерв’ю NV Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив, пояснив, що попри те, що морський дрон може коштувати приблизно $250 тис. (10 млн грн.), він має можливість пошкодити російський бойовий корабель, що коштує майже в сто разів дорожче.
«Тому, щоб зупинити бойовий корабель, ми можемо витратити хоч чотири, хоч вісім таких дронів», — вважає експерт. І якщо російський бойовий корабель отримає пошкодження навіть від одного дрона, то РФ доведеться тривалий час ремонтувати це судно. А як буде завдано одночасного удару двома-трьома морськими дронами-камікадзе, то їм під силу навіть повністю знищити російський корабель.
«Такий дрон може вивести з ладу військовий корабель типу фрегат або корвет, не кажучи вже про малі ракетні катери чи кораблі», — запевняє в інтерв’ю NV Коваленко.
«Слід розуміти, що поки йде війна, ми не можемо в Чорному морі повноцінно розміщувати свій флот, — говорить оглядач. — Бо як тільки у нас з’явиться якийсь військовий корабель, мінний тральщик чи корвет, то одразу з боку російських окупантів по ньому буде спрямовано ракетну атаку й вірогідність, що ми зможемо його захистити, не максимальна».
Саме тому використання морських дронів виглядає як тимчасове вирішення питання домінування в Чорному та Азовському морях. «Максимально ефективно це можна буде робити тоді, коли ми перебуватимемо вже безпосередньо на півдні лівобережної Херсонщини та Запорізької області, тобто повністю на всій материковій частині південної України», — переконаний експерт.
Нагадаємо, вранці 22 березня в районі Південної бухти тимчасово окупованого Севастополя прогриміла серія потужних вибухів. Окупаційна «влада» міста заявила про атаку морських дронів і роботу ППО по «повітряній цілі». Відтак місцевий морський транспорт призупинив роботу — рейд перекрито, катери й пороми через Севастопольську бухту не ходять, і їх намагаються замінити автобусами.
А майже п’ять місяці до цього, 29 жовтня 2022-го, базу Чорноморського флоту РФ у Севастопольській бухті також атакував рій морських і повітряних дронів. Унаслідок безпрецедентної атаки, за даними міноборони РФ, пошкодження зазнав лише морський тральщик Іван Голубець. Проте, низка військових експертів, спираючись на відеозаписи, припустили, що атаки зазнав і фрегат Чорноморського флоту класу Адмірал Григорович, озброєний крилатими ракетами Калібр.
За два тижні після осіннього інциденту президент України Володимир Зеленський ініціював збір коштів на перший у світі флот морських бойових дронів. І за перший тиждень через фандрейзингову платформу UNITED24 було зібрано кошти на 25 зі 100 запланованих дронів, кожен вартістю 10 млн грн.
Повну версію інтерв’ю з Олександром Коваленком читайте тут.