Німеччина збирається утричі-вчетверо збільшити постачання артснарядів до України – Пісторіус

Німеччина збирається утричі-вчетверо збільшити постачання артснарядів до України – Пісторіус

Борис Пісторіус / Фото: Associated Press

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус обіцяє збільшити постачання артснарядів до України в рази.

Німеччина планує збільшити втроє-вчетверо постачання артилерійських снарядів до України цьогоріч і нещодавно передала пакет допомоги у 100 млн євро.

Про це повідомив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус перед початком зустрічі міністрів оборони Альянсу та зустріччю Контактної групи з допомоги Україні.

За його словами, війна в Україні показала надзвичайну важливість боєприпасів. Особливо актуальним це завдання є зараз для України. 2024 року на закупівлю боєприпасів Німеччина витратить 3,5 млрд євро – так багато, як ніколи. За оптимістичними прогнозами Пісторіуса, Німеччина зможе “утричі-вчетверо збільшити постачання артилерії до України цього року порівняно з 2023-м”. Міністр зазначив, що Німеччина сама нарощує виробництво амуніції, а також купує її та лінії виробництва за кордоном.

Крім того, генеральний інспектор бундесверу Карстен Броєр під час нещодавнього візиту до Києва привіз Україні пакет допомоги в розмірі 100 млн євро. Деталі міністр не вказав. Під час цієї поїздки Броєр також мав можливість познайомитися з новим головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським.

“Отже, ми дуже добре розуміємо, що в Україні відбувається і чого вона потребує”, – запевнив Пісторіус.

Очільник Міноборони ФРН також вкотре наголосив на пріоритетності посилення ППО, що є наразі одним з центральних викликів і відповіддю на тривалу війну. З цією метою створені “коаліції можливостей”, зокрема коаліція ППО, яку очолюють Німеччина та Франція і до якої входять 15 країн.

Нагадаємо, під час засідання Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн) Канада також оголосила про виділення Україні 60 мільйонів доларів (близько 46 млн доларів США) на підтримку майбутнього українського авіафлоту F-16.

Залишити відповідь