Паспорти – це гібридна зброя Росії – Маляр

Паспорти - це гібридна зброя Росії - Маляр

Російська влада роздає паспорти не для того, аби захистити людей / Фото: unian.net

РФ воює не лише ракетами, артилерією, пропагандою, інформаційно-психологічними операціями, а й своїми паспортами.

Це спрямована, добре розроблена, масштабна кампанія, яку вони реалізовували ще до 2014 року, як один з елементів готування до війни.

Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у соціальних мережах. 

Зараз вони використовують паспортизацію для зміцнення свого злочинного режиму на тимчасово окупованих територіях України.

Діють вороги у два способи:

  1. заохочують, спонукаючи наших громадян на тимчасово окупованих територіях самостійно виявити ініціативу та отримати паспорт.
  2. залякують, погрожують розправою та фізично змушують оформити російський паспорт.

Водночас російська влада приховує наступну інформацію:

  • Отриманий російський паспорт легалізовує насильницькі дії РФ щодо громадянина, оскільки почасти в РФ таке насильство дозволено законом. Так, це порушенням норм міжнародного права, але наявність в особи російського паспорта de facto позбавляє Україну та міжнародну спільноту можливості ефективної допомоги.

“Російська влада роздає паспорти не для того, аби захистити людей чи врятувати життя.Російська влада прагне захистити себе й зробити репресії проти українців — законними”, – додала Маляр. 

Крім того, російський паспорт ворог використовує для:

  • ⁃примусової мобілізації українців людей до лав ворожої армії;
  • використання паспортних даних у фальшуванні результатів так званих виборів на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, що раніше секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував ситуацію із російськими паспортами на тимчасово окупованих територіях України. Він розповів, за якої умови мешканці окупованих територій можуть брати паспорти РФ.

Також в ОП відреагували на протилежні заяви Лубінця і Верещук щодо паспортів РФ. Мовляв, переконують, що немає суперечностей. Залишити відповідь