Після скорочення комендантської години. Як у Києві працюватимуть заклади, магазини та громадський транспорт
З 26 березня комендантська година у Києві буде скорочена (Фото:Oleksandr Zhabin / unsplash)
З 26 березня у Києві скоротять тривалість комендантської години — вона буде розпочинатися о 00:00 та закінчуватися о 5:00. Це впливає на роботу місцевого транспорту, бізнесу та інфраструктури. Розповідаємо, що зміниться.
Жителі Києва тривалий час зверталися до місцевої влади та військової адміністрації з проханням скоротити тривалість комендантської години, навіть зібрали достатню кількість підписів у відповідній петиції, проте вона була відхилена.
Невдовзі після цього, 17 березня, у КМВА повідомили, що планують скоротити обмеження, а 20 березня начальник Київської міської військової адміністрації підписав наказ про зміну комендантської години в місті Києві з 26 березня 2023 року.
Графік роботи метро у Києві з 26 березня
У КМДА опублікували оновлений розклад роботи станцій метро, який стане чинним з 26 березня. «Зверніть увагу, що станції підземки зачиняються на вхід у різний час із урахуванням проходження останніх поїздів на лініях», — наголосили у мерії.
Також із 1 квітня відновлює роботу станція метро Гідропарк.
Розклад руху громадського транспорту після скорочення комендантської години у Києві
Із 26 березня громадський транспорт столиці працюватиме на годину довше — із 05:30 до 23:30, а фунікулер — із 07:00 до 22:00.
«Актуальний графік роботи маршрутів громадського транспорту, зокрема і відправлення останніх рейсів, є на сайтах КП Київпастранс та КП Київський метрополітен. Окрім того, сервіс руху транспорту є у застосунку Київ Цифровий», — звернули увагу в мерії.
Як працюватимуть магазини, аптеки і ТРЦ
Магазини, торговельні центри та ресторани подовжать свою роботу з урахуванням часу, аби їх працівники могли дістатися додому до початку комендантської години.
Також зміни торкнулися періоду, до котрої години дозволено продаж алкоголю в Києві. З 27 березня у столиці, відповідно до рішення Ради оборони міста Києва, алкогольні напої в магазинах і торговельних мережах дозволять продавати з 11:00 до 21:00.
«Це допоможе столичному бізнесу, а також сприятиме збільшенню надходжень до державного та місцевого бюджетів і запобіганню нелегальному обігу алкогольної продукції», — зазначили у КМДА.
Для чого у Києві скорочують комендантську годину
Таке рішення обґрунтували тим, що питання комендантської години розглядали регулярно та опрацьовували спільно з командуванням Сил оборони столиці. У тому числі звернули увагу на петицію, а також запити приватних підприємців, держустанов та мешканців міста. Також у військовій адміністрації додали, що у випадку виникнення загрози для Києва будуть застосовані посилені заходи безпеки, у тому числі подовження комендантської години.
«Новий період комендантської години дозволить збільшити час руху громадського транспорту для зручності киян та гостей міста Києва. Також скорочення тривалості має сприяти зменшенню соціальної напруги, нарощенню виробництва, створенню нових робочих місць. Підприємства сфери обслуговування також матимуть змогу подовжити час свої роботи. Київською міською військовою адміністрацією буде враховано усі гарантії безпеки населення, забезпечення організації стабільної життєдіяльності Києва та сприяння виконання бойових чи службових завдань ЗСУ і правоохоронців, можливість виконувати оборонні заходи, службові, бойові завдання тощо», — пояснив Сергій Попко, начальник КМВА.
Що заборонено під час комендантської години:
- перебувати на вулиці та в інших громадських місцях;
- переміщатись транспортом або пішки.
Виходити на вулицю під час комендантської години дозволено лише у випадку, якщо був оголошений сигнал повітряної тривоги і потрібно вийти на вулицю, щоб переміститися до найближчого укриття.