Стрілець із Праги має стосунок до України?: міністр внутрішніх справ Чехії відповів

Стрілець із Праги має стосунок до України?: міністр внутрішніх справ Чехії відповів

Стрілянина у Празі / Фото: Associated Press

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан відкинув чутки про зв’язок молодика, який влаштував масове вбивство в університеті Праги, з Україною.

Мережею ширяться чутки, що масова стрілянина у Празі начебто має стосунок до України. Однак це лише фейк.

Про це очільник МВС Чехії Віт Ракушан сказав під час брифінгу 22 грудня.

“Він (празький стрілець – ред.) від народження чех, який виростав у чеській родині”, – підкреслив Ракушан.

Він акцентував на тому, що фейки є дуже небезпечними, вони розхитують суспільну атмосферу, створюють страх і невпевненість, і до того ж заважають роботі поліції.

Крім того, очільник поліції Праги Мартін Вондрашек поінформував, що наразі правоохоронці перевіряють дописи в соціальних мережах, адже вже є ті, хто висловлює симпатію до злочинця та скоєного ним, але є й такі, які погрожують родині стрільця. Вондрашек не зміг надати інформацію щодо того, чи є підтвердження, що сторінка в мережі Telegram, у якій хтось на ім'я Давід погрожував влаштувати стрілянину в навчальному закладі, є справжньою, чи вона є фейком. Фахівці з кібербезпеки продовжують вивчати цю ситуацію.

Нагадаємо, що в четвер, 21 грудня, в центрі Праги на площі Яна Палаха сталася стрілянина в будівлі філософського факультету Карлового університету. ТСН.ua зібрав усе, що відомо про наймасовіший “шутинг” в історії країни.

Залишити відповідь