Суд зобов’язав УПЦ МП повернути державі майно Києво-Печерської лаври
Києво-Печерська лавра (Фото:REUTERS/Gleb Garanich)
У четвер, 10 серпня, Господарський суд міста Києва зобов’язав чоловічий монастир УПЦ (МП) повернути Національному заповіднику Києво-Печерська лавра 79 об’єктів Нижньої лаври на території Києво-Печерської лаври.
Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики в Telegram.
Справа стосується перешкоджання з боку УПЦ (МП) діяльності комісії, яка займається передачею майна, а саме 79 об’єктів Нижньої лаври.
Вранці 11 серпня доступ відвідувачів на територію Нижньої Лаври буде обмежено через «системне перешкоджання роботі».
Водночас адвокат Микита Чекман, який також представляє інтереси митрополита УПЦ МП Павла, сказав, що «суд фактично дозволив виселення ченців із території Лаври», пише Радіо Свобода.
Адвокат додав, що рішення суду не одразу набуває чинності і вони подаватимуть апеляцію.
З 29 березня УПЦ (МП) мала звільнити всі приміщення, якими користується в Києво-Печерській лаврі. Державний заповідник розірвав договір про оренду цією церквою Нижньої Лаври, укладений у липні 2013 року.
Представники УПЦ МП тривалий час перешкоджали початку роботи комісії Мінкульту з інвентаризації майна.
На початку квітня вони нарешті допустили до приміщення святині комісію Мінкульту з прийому-передачі державного майна. Водночас вони продовжують проводити там богослужіння.
2 липня УПЦ МП повідомили, що їхні ченці мають звільнити приміщення чоловічого монастиря Києво-Печерської лаври до 4 липня, коли почне роботу комісія з опечатування корпусів.
4 липня ченці та віряни УПЦ МП не пустили комісію на територію Нижньої Лаври для перевірки корпусів.
9 серпня Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору, укладеного між монастирем УПЦ МП і заповідником Києво-Печерська лавра.