У віці 100 років помер колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер: як він ставився до України

У віці 100 років помер колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер: як він ставився до України

Кіссінджер озвучував різні заяви про долю України / Фото: Getty Images

Політик помер у своєму будинку в американському штаті Коннектикут.

Про це пише Reuters. 

Генрі Альфред Кіссінджер, який народився 27 травня 1923 — американський політик, дипломат та політолог німецько-єврейського походження, який був державним секретарем Сполучених Штатів і радником з національної безпеки.

Один із найвпливовіших зовнішньополітичних стратегів США 1970-х років. «Архітектор» короткочасного пом'якшення військово-політичного протистояння Радянського Союзу з країнами Заходу, що тоді одержав назву «розрядка». Лауреат Нобелівської премії миру у 1973 році. 

Ставлення до України

  • У 2008 році Генрі Кіссінджер виступав проти прийняття України в НАТО та за те, щоб Україна залишалась в сфері, «яку росіяни вважають простором власної самосвідомості».Після початку відкритої війни Росії з Україною критикував санкції щодо Росії, виправдовував окупацію Криму. 
  • 26 травня 2022 року під час російського вторгнення в Україну (2022) на економічному форумі в Давосі Кіссінджер порадив Україні віддати свої території Росії, чим викликав хвилю критики на свою адресу від президента України Володимира Зеленського, низки українських чиновників та громадськості.
  • 25 липня 2022 року в інтерв'ю виданню німецькому каналу ZDF, Кіссінджер заявив, що Україна не має поступатись територіями. 
  • 13 серпня 2022 року він заявив, що визнає свої помилки і що до України слід ставитись як до країни НАТО. Пізніше Кіссінджер ще раз підтримав членство України в НАТО. 
  • У травні цього року Кіссінджер розповів, коли закінчиться війна в Україні, і озвучив терміни початку переговорів з Росією. Також він попередив, що людство перебуває на порозі Третьої світової війни.

Залишити відповідь