Українські льотчики можуть літати на F-16 за три місяці – ЗМі

Українські льотчики можуть літати на F-16 за три місяці - ЗМі

Українських пілотів навчатимуть керувати винищувачами F-16 / Фото: Associated Press

Українські льотчики можуть літати на F-16 через три місяці, заявив глава Повітряної Нацгвардії.

У США перші українські пілоти можуть пройти підготовку на винищувачах F-16 до кінця року, хоча пройде більше часу, ніж вони почнуть виконувати бойові завдання, заявив директор Повітряної Національної гвардії США.

Про це пише AP. 

Очікується, що українські пілоти прибудуть на базу Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Аризона, до жовтня. Зараз цих авіаторів перевіряють на знання англійської мови, і залежно від їхньої кваліфікації та попереднього досвіду роботи з винищувачами вони можуть завершити навчання в США протягом трьох місяців, заявив генерал-лейтенант Майкл Лох, директор ВПС США. щорічний з'їзд Асоціації ВПС у Національній гавані, штат Мериленд.

«Як тільки їм дадуть добро, вони приїдуть і негайно почнуть навчання», — сказав Ло. За його словами, щоб вкластися у стислі терміни навчання, ймовірно, перенесе деякі інші зобов’язання щодо підготовки міжнародних пілотів, щоб вивести Україну на передову лінію.

«Це національний пріоритет», — сказав Ло. Однак після завершення навчання в США українцям доведеться повернутися до Європи для додаткового навчання НАТО. Союзники по НАТО також навчають українців, як обслуговувати літаки, і це також потрібно буде завершити, перш ніж літаки почнуть виконувати бойові завдання.

Ло не мав оцінки того, скільки часу займе додаткове навчання. Генерал Девід Алвін, кандидат на посаду наступного головнокомандувача ВПС, сказав сенаторам на слуханнях щодо підтвердження у вівторок, що в середньому навчання F-16 триватиме від шести до дев'яти місяців.

Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна може почати застосовувати винищувачі F-16 уже навесні 2024 року.

Залишити відповідь