Володимир Зеленський прибув до Фінляндії: мета візиту

Володимир Зеленський прибув до Фінляндії: мета візиту

Президент України Володимир Зеленський прибув до Фінляндії. / Фото: Associated Press

Володимир Зеленський зустрінеться з президентом Фінляндії, а також прем'єр-міністрами країн Північної Європи.

Президент України Володимир Зеленський у середу, 3 травня, прибув до Гельсінкі – столиці Фінляндії – з офіційним неоголошеним візитом. Він проведе зустріч зі своїм колегою Саулі Нііністьо.  

Про це повідомляється на офіційному сайті президента Фінляндії.

В Офісі президента також підтвердили візит Зеленського до Фінляндії.

“Офіційні переговори між президентом Нііністьо та президентом Зеленським стосуватимуться оборонної боротьби України та підтримки України Фінляндією, двосторонніх відносин між двома країнами та глобальної геополітичної ситуації. На завершення дискусій президенти проведуть спільну прес-конференцію”, – йдеться у повідомленні.

У зістрічі також візьмуть участь прем'єр-міністерка Санна Марін і міністр закордонних справ Пекка Хаавісто. У програмі президента Зеленського також зустріч зі спікером фінського парламенту Петтері Орпо.

Саулі Нііністьо та Володимир Зеленський востаннє зустрічалися в січні 2023 року, коли президент Фінляндії відвідав Київ.

У Гельсінкі також пройде зустріч прем'єр-міністрами країн Північної Європи. На саміті обговорюватиметься ситуація з війною Росії в Україні, подальша підтримка України скандинавськими країнами, розвиток відносин України з ЄС і НАТО та ініціатива України щодо справедливого миру. 

Очікується, що Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністрами Швеції, Норвегії, Данії та Ісландії.

Нагадаємо, Володимир Зеленський розповів, як дізнався про “злив” секретних документів США.

Залишити відповідь