Який він — Нічний мисливець? Спеціаліст назвав один із найнебезпечніших російських ударних гелікоптерів
Ударний Мі-28 є одним із найнебезпечніших російських гелікоптерів, що ворог застосовує на фронті, вважає Олексій Мельник (Фото:Reuters)
Автор: Роман Фещенко
Військовий експерт Олексій Мельник розповів, який із бойових гелікоптерів, що росіяни використовують у війні, становить найбільшу загрозу для української армії.
«Мі-28 показав себе більш ефективно в нічних умовах», — розповів про ударні гелікоптери виробництва РФ в інтерв’ю NV Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова. Річ у тім, що цей гелікоптер оснащено відповідним бортовим комплексом, а шоломи пілотів обладнано приладами нічного бачення. Через це модифікація цього літального апарату має ще одну назву — Нічний мисливець. І оскільки він може працювати в нічних умовах, то це ще більше ускладнює його візуальне виявлення для українських сил оборони.
Втім, експерт переконує, що як і з іншими видами зброї, кардинального перелому у війні російські гелікоптери навряд чи зможуть досягти. Хоча й не відкидає, що ворог намагається досягти перелому не стільки якістю наявної зброї, скільки її кількістю. Але навіть для того, щоб російській армії перекинути кілька десятків бойових гвинтокрилів на відповідну ділянку фронту, то їх потрібно забрати з іншої, запевняє спеціаліст.
«Враховуючи, що російська армія не має панування в повітрі навіть там, де вона інтенсивно полює на наші засоби фронтової протиповітряної оборони, то залітати за лінію фронту російська авіація навряд чи наважиться», — переконаний Мельник.
Нагадаємо, із початком контрнаступальних дій ЗСУ російські ударні гелікоптери, на додачу до щільно замінованої території та ворожої артилерії, стали однією із перепон для швидкого просування українських сил оборони на південному та східному напрямках. Так, за даними британської розвідки, протягом літа тактична бойова авіація РФ здійснювала понад 100 вильотів на день. Але через загрозу української ППО ці польоти майже завжди здійснювалися над тимчасово окупованою територією.
Водночас аналітики з Міноборони Великої Британії вважають, що навіть попри це, росіянам не вдається отримати вирішальних оперативних ефектів.
Повну версію інтерв’ю з Олексієм Мельником про російські багатоцільові та ударні гелікоптери читайте тут.