Макрон допустив, що Путін може уникнути суду в Гаазі: названо причину

Макрон допустив, що Путін може уникнути суду в Гаазі: названо причину

Макрон заявив, шо Путін може уникнути Гааги, якщо ще буде потрібно для мирних переговорів / Фото: Associated Press

Президент Франції вважає, що може стати вибір між мирними переговорами та намаганням притягнути Путіна до відповідальності.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що російського диктатора Володимира Путіна, можливо, не можна буде відправити до суду Гааги, де його будуть судити за воєнні злочини, якщо він виявиться єдиною особою, з якою можна буде вести переговори про припинення війни в Україні.

Про це він заявив під час виступу на конференції лідерів ЄС у Молдові, інформує The Gardian.

“Якщо через кілька місяців у нас буде можливість для переговорів (між Україною та Росією – ред.), то питанням буде стояти між судом і переговорами, і ви повинні будете вести переговори з тими лідерами, які є де-факто, і я думаю, що переговори будуть пріоритетом”, – сказав Макрон.

Президент Франції зазначив, що може скластись така ситуація, коли Україна постане перед вибором: “Я хочу, щоб ви сіли у в'язницю, але ви – єдиний, з ким я можу вести переговори”.

Він сказав, що Росія втратила будь-яку легітимність, але якщо майбутній український контрнаступ не досягне своїх військових цілей, потрібно буде оцінити характер майбутньої європейської підтримки України.

Водночас він зазначив, що Україна захищає не лише свої кордони, а й європейські.

Макрон також заявив про послідовність політики США щодо України, але сказав, що ЄС має посилити свої оборонні можливості, готуючись до можливого обрання голови Білого дому представника Республіканської партії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що французький президент Еммануель Макрон заявив, що Париж повинен був більше уваги приділяти словам країн Східної Європи, які попереджали про агресивні наміри Росії.

Крім того, ми раніше інформували, що французький президент Еммануель Макрон заявив, що країни Заходу повинні надати Україні “відчутні та надійні гарантії безпеки”.

Залишити відповідь