Офіційно. Прем’єр-міністром Словаччини став проросійський Роберт Фіцо

Роберт Фіцо (Фото:REUTERS/Радован Стокласа)

У середу, 25 жовтня, прем’єр-міністром Словаччини офіційно було призначено Роберта Фіцо.

Про це повідомляє Reuters.

На парламентських виборах у Словаччині партія SMER-SD, очолювана Фіцо, посіла перше місце, набравши більше голосів, ніж очікувалося. За результатами виборів лідери партій SMER-SD, Глас і Словацької національної партії підписали коаліційну угоду про формування нового уряду, де домовилися про перерозподіл посад в уряді.

Так, SMER-SD призначає своїх прем’єр-міністрів і глав міністерств оборони, закордонних справ, транспорту, фінансів, юстиції та сільського господарства.

Фіцо вже обіймав посаду прем’єр-міністра Словаччини з 2006 по 2010 рік і з 2012 по 2018 рік. У 2018 році він подав у відставку, щоб «вирішити політичну кризу», пов’язану з убивством журналіста-розслідувача Яна Куцяка.

Фіцо відомий своєю проросійською позицією і виступами проти допомоги Україні. Під час виборчої кампанії він заявив: Якщо Смер буде в наступному уряді, а російсько-українська війна досі не закінчиться, уряд буде підтримувати тільки гуманітарну допомогу і не відправить Україні «жодної кулі».

Досі Словаччина була одним із найбільших спонсорів України, передавши систему протиповітряної оборони С-300, весь свій парк винищувачів МіГ-29, іншу зброю та боєприпаси.

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики

Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія

Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр

Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик

Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ

Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут

Редактор: Євгеній Василенко

Залишити відповідь