“Про багатьох узагалі не було жодної інформації”: Зеленський – про сьогоднішній обмін

"Про багатьох узагалі не було жодної інформації": Зеленський - про сьогоднішній обмін

Зеленський підвів підсумки доби / Фото: Офіс президента України

Також президент відзначив нацгвардійців, які збили на Запорізькому напрямку два ворожі Су-25.

Президент Володимир Зеленський увечері 25 травня традиційно звернувся до українців і розповів про головні події доби.

Обмін полоненими

Зеленський нагадав, що сьогодні з російського полону вдалося повернути ще 106 наших воїнів, які билися на Бахмутському напрямку.

“Дуже важливо те, що про багатьох із цих 106 людей узагалі не було жодної інформації – вони вважалися безвісти зниклими. Але ми їх знайшли. Повернули додому. Вісім офіцерів, 98 солдатів і сержантів”, – наголосив глава держави.

Також він подякував нашим бійцям, які забезпечують наявність відповідного обмінного фонду.

“Це мають пам’ятати всі на передовій: що більше російських полонених візьмемо, то більше наших людей повернемо”, – сказав Зеленський.

Здобутки на міжнародній арені

Президент Зеленський провів зустріч сьогодні в Києві з міністром оборони Швеції Полом Йонсоном.

Сторони обговорили посилення нашої оборони бронетехнікою, а також авіаційну коаліцію.

Зустріч з міністром оборони Швеції Полом Йонсоном.

“Сьогодні Фінляндія відправила новий пакет оборонної підтримки – вже 16-й. Загальний обсяг цього пакету – понад 100 мільйонів євро”, – додав Зеленський.

Крім того він розповів про важливе рішення Ради Євросоюзу для України – ще на рік подовжено торговельну лібералізацію на українську продукцію.

“Фактично це повне скасування мит і квот до червня 24-го року. І це новий етап секторальної інтеграції нашої економіки – України та всього Європейського Союзу, те, що однозначно робить нас всіх у Європі сильнішими. У процесі нашого просування у Євросоюз таку лібералізацію – поки тимчасову – ми маємо зробити постійною, і без жодних винятків та обмежень. Власне, як це й має відповідати духу єдиної та вільної Європи – без бар’єрів”, – зазначив Зеленський.

Ситуація на фронті

“Є за що подякувати й нашим воїнам Нацгвардії, зокрема на Запорізькому напрямку. Знищено пару російських “сушок” 15-ю бригадою оперативного призначення нашої Нацгвардії. Дякую двом нашим особливо влучним воїнам. До речі, один із них уже відзначений званням Героя України й має на своєму рахунку не лише ворожі літаки, а й збиту крилату ракету. Дякую, хлопці! Молодці”, – розповів президент.

На Донецькому напрямку собливо відзначилися 128-ма окрема гірсько-штурмова бригада, 18-й і 137-й окремі батальйони морської піхоти та 74-й окремий розвідувальний батальйон.

Раніше президент Володимир Зеленський звернувся до іранців через російський терор безпілотниками Shahed.

Залишити відповідь