Про це Путін не розповість. Як «ЛНР» переживає нашестя мишей, а місцеві колаборанти і приїжджі росіяни б’ються за дотації Кремля
Поділитися:
Світ розрухи. Окуповані рік тому міста Луганщини досі залишаються зруйнованими (на фото — мешканка Рубіжного) (Фото:Reuters)
Автор: Максим Бутченко
Захоплена ворогом Луганська область неформально розділена на нещодавно окуповану північ, що лежить у руїнах, і південь, що повільно вмирає в обіймах Кремля.
Нашестя мишей — ось головна, не рахуючи подій на фронті, тема обговорень мешканців Рубіжного, Сєвєродонецька та Лисичанська, окупованих влітку 2022-го міст на заході Луганської області. «Про це багато пишуть у місцевих чатах, — гризуни мало не до дев’ятих поверхів дістаються, — розповідає журналіст Олексій Артюх, який виїхав із Рубіжного, але має багато контактів у рідному місті. — Проблема в порушенні санітарних норм і повному бардаку».
Через рік після окупації західних районів Луганської області слово «бардак» стало основоположним у регіоні. При цьому сама Луганщина розколота на дві частини: на захоплених росіянами під час повномасштабного вторгнення півночі та північному заході панує розруха. На півдні та сході, що потрапили в «обійми» Кремля 2014 року, триває боротьба за бюджетні ресурси, в якій приїжджі з РФ чиновники все впевненіше відтісняють місцевих колаборантів від грошових потоків. Останні ж дедалі частіше сваряться один з одним.
Колишній луганчанин Павло Лисянський, директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, зазначає: основний конфлікт відбувається між «головою Народної ради ЛНР» Денисом Мірошниченком та «в. о. голови ЛНР» Леонідом Пасічником.