Пригожин і Кадиров планують звинуватити Міноборони РФ у будь-яких невдачах Росії в районі Бахмута – ISW

Пригожин і Кадиров планують звинуватити Міноборони РФ у будь-яких невдачах Росії в районі Бахмута - ISW

Пригожин хоче представити російські війська як неефективні

Лідер терористичної ПВК «Вагнера» Євген Пригожин і глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров 6 травня 2023 року заявили про намір, щоб чеченські війська "Ахмат" замінили сили Вагнера в Бахмуті 10 травня.

Пригожин опублікував листа міністру оборони Росії Сергію Шойгу 6 травня, в якому заявив, що «Вагнер» передасть свої позиції підрозділам «Ахмата» рівно опівночі 10 травня, коли, за словами Пригожина, у «Вагнера» повністю вичерпаний бойовий потенціал.

Про це пише ISW. 

Також Пригожин висловив упевненість, що сили Ахмата зможуть захопити решту 2,5 квадратних кілометрів Бахмута, які залишаються під контролем України. Кадиров відповів Пригожину, заявивши, що він звернувся до президента Росії Володимира Путіна з листом, у якому сигналізував про свою готовність взяти Бахмут, і стверджував, що чеченські підрозділи вже працюють над стратегією з російським МО, щоб чеченці захопили позиції Вагнера.

Пригожин і Кадиров, ймовірно, мають на меті представити Міноборони Росії та регулярні російські війська як неефективні та встановити умови, щоб звинуватити Міноборони у будь-яких невдачах Росії в районі Бахмута.

Рішення Пригожина передати відповідальність за Бахмут силам свого колеги-силовика навмисно виключає звичайні російські повітряно-десантні війська (ВДВ), які вже діють на північному та південному флангах Вагнера навколо Бахмута, оформлюючи битву за Бахмут суто як вагнерівську – а тепер і Ахматову – заклопотаність.

Це рішення відображає постійну недовіру Пригожина до російського військового командування, позицію себе незалежного від російського військового істеблішменту та дозволяє йому зберегти обличчя, якщо війська Вагнера не зможуть захопити Бахмут і уникнути повторення захоплення Соледару, де російське МО приписало собі заслугу за те, що Пригожин заявляв про успіх «вагнерівців”.

Кадиров, своєю чергою, міг отримати позитивний репутаційний ефект від участі в такій гучній операції за підтримки особистої слави Пригожина. Нещодавно Кадиров зустрівся з кількома високопоставленими російськими чиновниками в Росії, ймовірно, щоб покращити власну репутацію в російських політичних колах.

Перехід від військ «Ахмата» також може створити умови для звинувачення Міноборони Росії в майбутніх невдачах — якщо війська зазнають подібних труднощів, як і Вагнера, і не зможуть повністю захопити Бахмут.

Пригожин і Кадиров також можуть звинуватити Міноборони у нездатності належним чином підтримувати їхні зусилля. З іншого боку, якщо російське МО завадить силам «Ахмата» замінити «вагнерівців» (оскільки незрозуміло, чи зможуть Пригожин і Кадиров здійснити цей маневр без будь-якої підтримки російського МО, як вони стверджують), два силовики та їхні союзники, ймовірно, розмахуватимуть гіпотетично, що якби тільки Міноборони Росії підтримало маневр, чеченські сили швидко захопили б Бахмут.

Напередодні Пригожин опублікував відео вбитих найманців і виступив з емоційним відео. Згодом він заявив, що до 10 травня “вагнерівці” залишать Бахмут, бо у них немає боєприпасів.Залишити відповідь