Скільки російської техніки знищив перший удар ATACMS — головред Defense Express про супутникові знімки

Міжнародний аеропорт Луганськ після атаки ЗСУ (Фото:Схеми/Planet Labs)

Міжнародний аеропорт Луганськ після атаки ЗСУ (Фото:Схеми/Planet Labs)

За оприлюдненими супутниковими знімками аеродромів Бердянська і Луганська поки неможливо об’єктивно оцінити, скільки саме російських гелікоптерів вдалося повністю знищити, а скільки пошкодити внаслідок першого застосування ATACMS Україною.

Про це в інтерв’ю Radio NV розповів Олег Катков, головний редактор Defense Express, у відповідь на прохання прокоментувати втрати російської авіації внаслідок ударів по двох аеродромах в Бердянську й Луганську, які використовувала Росія.

Катков зауважив, що офіційну інформацію про дев’ять знищених гелікоптерів тепер можна співставити з оприлюдненими в ЗМІ супутниковими знімками.

«Супутниковий знімок, який відносно Бердянська, демонструє дев’ять знищених і ще п’ять уражених [гелікоптерів] чи більше. Тобто та кількість, яка більше, це уже уражені. Питання в тому, що різниця між знищеними і ураженими в тому, що уражені – це і пошкоджені. Питання, а чи є ці пошкодження такими, які неможливо відремонтувати. Тоді ця техніка, яка отримала пошкодження, переходить у розряд безповоротних втрат. За супутниковими знімками оцінити це об’єктивно неможливо», — відзначив експерт.

Що ж стосується аеродрому Луганська, то там, за приблизними оцінками та супутниковими знімками, «п’ять знищено, ще певна кількість може бути уражена, але незначна».

«Ця авіабаза використовувалася трохи в іншій ступені активності. Там машин було менше, але зараз дивлюся на знімки — дуже схоже на те, що майданчик повністю [накрило], засіяло добре і все ефективно», — вважає Катков.

17 жовтня Стратком ЗСУ повідомив, що вночі Збройні сили України завдали успішних ударів по гелікоптерах та обладнанню аеродромів окупантів РФ поблизу тимчасово окупованих Луганська та Бердянська.

Згодом Сили спецоперацій розповіли, що було знищено, зокрема, дев’ять гелікоптерів та спецтехніку. Також ЗСУ уразили склади боєприпасів.

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що успішні удари ЗСУ завдали, уперше використавши американські ракети ATACMS із касетною бойовою частиною.

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики

Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія

Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр

Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик

Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ

Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут

Редактор: Інна Семенова

Залишити відповідь