Зеленський “наїхав” на ООН і Червоний Хрест за ігнорування катастрофи на Каховській ГЕС

Зеленський "наїхав" на ООН і Червоний Хрест за ігнорування катастрофи на Каховській ГЕС

Фото: Офіс президента України

Зеленський наголосив, що кожна загибла людина там – це вирок міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя.

Президент Володимир Зеленський закликав міжнародні організації ООН та Червоного Хреста негайно долучилися до порятунку людей на окупованій частині Херсонщини.

Про це глава держави сказав під час свого відеозвернення увечері, 7 червня.

“Триває евакуація. Причому під обстрілами! Російська артилерія продовжує бити, не зважаючи ні на що”, – сказав Зеленський.

За його словами, станом на цей час на території Херсонської та Миколаївської областей врятовано понад 2 тисячі людей. 

Окупанти кинули людей напризволяще

Президент наголосив, що на окупованій частині Херсонщини скалалася абсолютно катастрофічна ситуація. Окупанти просто кинули людей напризволяще.

“Без порятунку, без води, просто на дахах будинків у затоплених громадах. І це ще один свідомий злочин Росії: після того, як держава-терорист спричинила катастрофу, вона ще й максимізує шкоду від неї”, – повідомив Зеленський.

Світ ігнорує катастрофу на Каховській ГЕС

Глава держави закликав світ до чіткої та швидкої реакція на те, що відбувається.

“Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги. Наші військові та спецслужби настільки, наскільки це можливо, попри обстріли рятують людей”, – сказав Зеленський. 

Він закликав міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучитися до рятувальної операції й допомогти людям саме на окупованій частині Херсонщини.

“Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна. Усі відповідні звернення України, нашого уряду є”, – пояснив він.

Зеленський нагадав, що Україна закликала до відправлення міжнародної спостережної місії на Каховську ГЕС, до розмінування агрегатів та всіх споруд станції. 

“На жаль, світової уваги тоді не вистачило, щоб усе це забезпечити”, – зазначив президент.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до керівництва ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших міжнародних гуманітарних організацій щодо підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС.

Він закликав міжнародні організації взяти на себе евакуацію людей з окупованих росіянами територій Херсонщини.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що “шокований” реакцією ООН та Червоного Хреста на підрив Каховської ГЕС.

Залишити відповідь